Неділя, 2024-09-15, 11:49 PM
Вітаю Вас Гість

Сайт учителя "Захисту Вітчизни" Мацуєва Олексія Олеговича

Каталог файлів


Приладдя до автомата, порядок чищення, змащення і зберігання зброї.
[ Викачати з сервера (72.4 Kb) ]2020-05-13, 9:30 PM

ПЛАН-КОНСПЕКТ 

ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТТЯ З ЮНАКАМИ – УЧНЯМИ 11 -го КЛАСУ

З «Захисту Вітчизни»

 

Розділ 4. Вогнева підготовка

Дата проведення _______

Т – 1:Стрілецька зброя сучасної армії.

Заняття 3: Приладдя до автомата, порядок чищення, змащення і зберігання зброї.

Заняття: Теоретичне.

Час проведення – 45 хв.

Навчальне питання: 

  1. Призначення, будова частин і механізмів автомата, приладдя і патронів, порядок чищення, змащення і зберігання зброї..

 

Навчально-виховна мета:

Придбання знань учнями матеріальної частини автомата Калашникова та порядку його розбирання і складання.

Формувати дбайливе ставлення до автомата і впевненість у його безвідмовності.

Метод проведення: розповідь, тестова перевірка знання учнями з порядку розбирання і складання автомата за допомогою таблиць, індивідуальна перевірка знання матеріальної частини автомата.

Місце проведення:  кабінет допризовної підготовки.

Матеріальне забезпечення:

  1. Таблиці та картки по матчастині АК
  2. Тестові картки (на кожну пару учнів).
  3. Навчальний АК. 

Хід уроку

І. Вступна частина (15 хв)

1. Шикування, рапорт, привітання (1 хв).

2. Огляд зовнішнього вигляду, перевірка присутності учнів на заняттях, тренування з виконання стройових прийомів: підхід до начальника, повернення до строю (3 хв).

3. Перевірка рівня засвоєння навчального матеріалу – вибіркове опитування учнів(10 хв).:

  • Назвати призначення АК
  • Назвати основні частини автомату та їх призначення. 
  • Назвати технічні характеристики автомата. 
  • Охарактеризувати бойові патрони АК

 

  1. Оголошення теми, мети, заняття (1 хв).

 

ІІ. Основна частина (27 хв)

2.1  Приладдя до автомата, порядок чищення, змащення і зберігання зброї

Розповідь під запис основних положень матеріальної частини автомата Калашникова, його призначення, будова, технічні характеристики та порядок неповного розбирання та збирання  (17 хв).

Автоматична дія автомата базується на використанні порохових газів, що відводяться від каналу ствола до газового поршня затворної рами.

 

РОЗБИРАННЯ І СКЛАДАННЯ АВТОМАТА

Розбирання автомата може бути повним і неповним. Повне розбирання автомата здійснюється для чищення його при значному забрудненні, після перебування його під дощем, у піску чи снігу, при переході на інше мастило і для ремонту. У всіх інших випадках виконується неповне розбирання.

Розбирається і складається автомат на столі або на чистій підстилці. Частини і механізми складають у порядку розбирання. Поводитися з ними слід обережно, не класти одну частину на іншу, не прикладати зайвих зусиль, не робити різких ударів.

 

Неповне розбирання автомата виконується так:

1. Відокремити магазин (мал.   ). Утримуючи автомат за шийку приклада чи цівку, правою рукою охопити магазин, великим пальцем натиснути на засувку, подати нижню частину магазина вперед і відокремити його. Після цього перевірити, чи не залишився патрон у патроннику, для чого перевести перевідник донизу, відвести рукоятку затворної рами назад, оглянути патронник, відпустити рукоятку затворної рами і спустити курок з бойового зводу.

2. Вийняти пенал з приладдям (мал.   ). Притиснути пальцем правої руки кришку гнізда приклада так, щоб пенал під дією пружини вийшов з гнізда; розкрити пенал і вийняти з нього протирку, йоржик, викрутку, вибивач і шпильку. Якщо автомат зі складаним прикладом, то пенал знаходиться в кишені сумки для магазинів.

3. Відокремити шомпол (мал.   ). Відтягнути кінець шомпола так, щоб його головка вийшла з-під упора на основі мушки, і витягти шомпол догори.

4. Відокремити дуловий гальмо-компенсатор.

5. Відокремити кришку ствольної коробки (мал.   ). Лівою рукою охопити шийку приклада, великим пальцем цієї ж руки натиснути на виступ напрямного стержня поворотного механізму; правою рукою підняти вгору задню частину кришки ствольної коробки і відокремити кришку.

6. Відокремити поворотний механізм (мал.  ). Утримуючи автомат лівою рукою за шийку приклада, великим пальцем цієї ж руки натиснути на виступ напрямного стержня поворотного механізму до виходу його п'ятки з повздовжнього паза ствольної коробки, підняти задній кінець напрямного стержня і вийняти поворотний механізм з каналу затворної рами.

7. Відокремити затворну раму із затвором (мал.   ). Продовжуючи утримувати автомат лівою рукою, правою відвести раму назад до упора, підняти її разом із затвором і відокремити від ствольної коробки.

8. Відокремити затвор від затворної рами (мал.    ). Взяти затворну раму у ліву руку затвором догори, правою рукою відвести затвор назад, прокрутити його так, щоб' головний виступ затвора вийшов з фігурного вирізу затворної рами, і висунути затвор уперед.

9. Відокремити газову трубку зі сталевою накладкою (мал.). Утримуючи автомат лівою рукою, правою надіти пенал для приладдя прямокутним отвором на виступ замикача газової трубки, повернути замикач від себе до вертикального положення і зняти газову трубку газової камери.

Складання автомата здійснюється в зворотній послідовності. Під час складання необхідно звіряти номери частин і механізмів автомата.

Автомат слід завжди тримати у чистоті, в повній справності і постійній готовності до бойового застосування. Це досягається своєчасним умілим чищенням і змащенням, а також правильним зберіганням автомата у будь-яких умовах. Для чищення автомата використовуються приладдя автомата (мал.) та дерев'яні палички (мал.).

https://lh5.googleusercontent.com/KuOgHuN-3lmGQrO7E3uISvMiSrFmQDTMfAqZ-wJVcOJBK1LI69cphLI1DMHE1mOdYAgQWps3xk8jHVPkurXHz04VF5gYz9jQdQOprOpyCktJnJsKDmr6jqeaMGb8ybEchGed19Tt1PdfA_NgDA

Приладдя автомата служить для чищення і змащення, а також для розбирання і складання автомата. До нього входять: шомпол, протирка, йоржик, викрутка, вибивач, шпилька, пенал, маслянка.

Шомпол застосовується для чищення і змащення каналу ствола, каналів і порожнин інших частин автомата. Він має головку з отвором для вибивача, нарізку для нагвинчування протирки або йоржика.

https://lh3.googleusercontent.com/_56yPAqAY1BuAJsA-TvugqQue2eJ2J8xT7Fdr3yjQxNXt-WnsQdtmISd49J5lkm30KST71YUUdpfmcL-ancHZ-am4gcri_8PFf_BpNfeTMZJiB1kC9rFIr1ulE-vyqa5Z0DzBu140exHeiMwhw

Протирка застосовується для чищення і змащення каналу ствола, а також каналів і порожнин інших частин автомата.

Йоржик використовується для чищення каналу ствола розчином для чищення ствола (P4G).

Викрутка, вибивач і шпилька застосовуються при складанні і розбиранні автомата. Виріз на кінці викрутки призначений для вгвинчування мушки та її вигвинчування, а бічний розріз — для закріплення протирки на шомполі. Для зручності користування викруткою її вставляють у бічні отвори пенала. При чищенні каналу викрутка вкладається у пенал поверх головки шомпола. Шпилька застосовується при збиранні ударно-спускового механізму. Вона притримує шептало одиничного вогню й уповільнювач курка з пружиною на спусковому курку.

Пенал із кришкою служить для зберігання протирки, йоржика, викрутки, вибивача і шпильки. Пенал застосовується як шомпольна муфта при чищенні і змащенні каналу ствола, як рукоятка для викрутки при вгвинчуванні і вигвинчуванні мушки, для повороту замикача газової трубки. Пенал має наскрізні отвори для шомпола, овальні отвори для викрутки і прямокутні отвори для обертання замикача газової трубки. Крипта використовується як дулова накладка при чищенні каналу ствола. Бічні отвори на кришці пенала призначені для вибивача, яким кришку знімають зі ствола.

Маслянка служить для зберігання мастила; її носять у кишені сумки для магазинів.

Чищення і змащення автомата проводиться під безпосереднім керівництвом командира відділення, а в навчальному закладі — викладача допризовної підготовки.

Чищення автомата (табл.) проводиться щодня: при підготовці до стрільби; після стрільби; після занять у полі; в бойовій обстановці; на тривалих навчаннях; під час перерв у бою і в навчанні.

Якщо автомат не застосовується, то чищення його проводиться не менше одного разу на тиждень.

Для чищення і змащення автомата застосовується рідке рушничне мастило, РЧС, рушничне мастило, ганчірки або папір KB-22 і клоччя — тільки для чищення каналу ствола.

Чищення автомата проводять у спеціально відведених місцях на обладнаних для цієї мети столах, а в польових умовах — на чистих підстилках, дошках, фанері тощо у такій послідовності: підбираються приладдя, матеріали для чищення і змащення; розбирається автомат; чиститься канал ствола; вичищаються інші частини автомата.

Для чищення каналу ствола треба покласти автомат у вирізи стола або на звичайний стіл. Зібрати приладдя (мал.   ), скласти клоччя у вигляді цифри 8, накласти «вісімку» її перехрестям на кінець протирки (мал.  ) і розкласти волокна клоччя уздовж протирки так, щоб їх кінці були коротшими за стержень протирки. Просочити клоччя рідким рушничним мастилом, увести шомпол з протиркою і клоччям у канал ствола і застопорити кришку пенала на дуловому зрізі ствола.






https://lh6.googleusercontent.com/UmtTI5WuzSdoWJph0-6W22ex-x3FjJCj9mSjHm1FsZA1yiVPZvpLbiv74i-2xNTaLa5rNUAkSzmtEJ5Jhy6Q7XRxwzyqDfizvB-EpXVQjFwoDjORJrkPcOs_J8SSR6n1mmigWfYKGywCxsXhHg



https://lh4.googleusercontent.com/8ajQPgCjFBJYQwxjJW7o3i9JRfOo6TDtbzWIDJ4X4TkMYIEdha1ZC_JRFuF3_d7dXKe7-8tTDLVUhrj84rxW5XRwdPnWFxdvw3BNVM7-kslphpo41kTUu_L8LvYShOq0L8LF2FZYAwGz4X_-9g

































 

Утримуючи автомат лівою рукою, плавно просунути правою рукою шомпол по всій довжині каналу ствола кілька разів. Витягнути шомпол, змінити клоччя, просочити його рідким рушничним мастилом і знову прочистити канал ствола. Так проробити кілька разів. Після цього ретельно витерти шомпол і протерти канал ствола чистим сухим клоччям, а потім чистою ганчіркою. Оглянути ганчірку. Якщо на ній помітні сліди нагару або забруднення, продовжувати чищення каналу ствола до тих пір, поки після перевірки ганчірка не буде чистою. Ретельно оглянути канал ствола на світло з дулової частини і з боку патронника, повільно обертаючи ствол у руках. При цьому особливу увагу звертати на кути нарізів, перевіряти, чи не залишилось у них нагару. У такій самий спосіб вичистити патронник з боку ствольної коробки.

Газову камеру, газову трубку і компенсатор полити рідким рушничним мастилом або РЧС, прочистити клоччям (ганчіркою) за допомогою шомпола або дерев'яної палички, потім насухо витерти. Дерев'яні частини обтерти сухою ганчіркою.

Після закінчення чищення автомата доповісти командирові відділення або викладачеві допризовної підготовки і з його дозволу провести змащення і збирання ав-5 томата.

Після чищення автомат змащують, щоб не допустити впливу вологи на метал. Змащування автомата проводять у такій послідовності: канал ствола, патронник і компенсатор змащують протиркою з покладеним на неї клоччям, просоченим мастилом; на решту частин (металевих) ганчіркою наносять тонкий шар мастила. При цьому слід мати на увазі, що надлишок мастила призводить до забруднення частин автомата і може спричинити затримку при стрільбі.

Дерев'яні частини не змащують.

Відповідальність за зберігання автомата у справному стані несе командир підрозділу, в навчальному закладі — директор навчального закладу і викладач допризовної підготовки.

З автоматом поводитися треба обережно: охороняти від ударів, стежити, щоб у ствол не потрапили сторонні предмети (клоччя, пісок, бруд), бо при стрільбі це може призвести до роздуття або розриву ствола. Не спускати без потреби курок, бо це призводить до передчасного спрацювання частин і механізмів автомата.

Автомат зберігається у піраміді. Він має бути розряджений, магазин відокремлений, штик-ніж знятий, курок спущений, важіль перевідника — у верхньому положенні, хомутик прицілу — на поділці II.

В окремому відділенні піраміди зберігаються магазини, сумки для магазинів, штики-ножі в піхвах і маслянки. Сумки для магазинів і ремені повинні зберігатися чистими і сухими.

При пересуванні на заняттях і в поході автомат переноситься з приєднаним магазином (решта магазинів — у сумці). Ремінь підганяється так, щоб автомат не вдарявся об тверді предмети спорядження. У перерві між заняттями, з також на привалах автомат тримають у руках або на ремені.

 

  1. Тестова перевірка знання учнями порядку розбирання і складання автомата за допомогою тестових карток (5 хв).
  2. Індивідуальна перевірка знання учнями матеріальної частини автомата за допомогою карток (5 хв).

ІІІ. Заключна частина (3 хв)

  1. Збір роздавального матеріалу. Підбиття підсумків заняття (2 хв).
  2. Завдання додому: повторити розділ “Збройні Сили України”,   (1хв).

 



















 















 

Категорія: 2 день навчально-тренувальних зборів ( Вогнева підготовка) | Додав: vip_malish
Переглядів: 168 | Завантажень: 4 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 24
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024 | uCoz